Kayan Yazı LED Tabela alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Bu makalemizde 1000’in üzerinde üretimimiz ve yüzlerce farklı model ve renk kombinasyonunun yanı sıra yüzlerce farklı mekana kurulan ürünlerimizden elde ettiğimiz tecrübeler ışığında Kayan Yazı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları iki başlık altında inceleyeceğiz.

  • Kayan Yazı LED Tabela ‘da renk seçimi:

Dikkat çekiciliği, uzaktan ve yakından okunma kolaylığı ve hem gündüz hem gece fark edilme oranı en yüksek renk kırmızıdır.

Tabelamız için renk seçimi yaparken ilk dikkat etmemiz gereken husus komşu iş yerlerinin LED Tabelaları olmalıdır. Çokça Kırmızı Tabela varsa o konumda Kırmızı rengin dikkat çekiciliği az olacağından tabelanızın tamamında veya bir kısmında “fark edilme oranını yükseltmek adına” sırasıyla yeşil,beyaz,mavi ve sarı renk paneller tercih edilebilir.

Bazı renklerin dezavantajlarından da bahsetmemiz gerek

  • Beyaz ışık lümen değeri yüksek olduğu için pasaj gibi yerlerde ve mağaza içlerinde kullanıldığında yakın mesafede istenilen faydayı yeterince sağlayamamaktadır.
  • Mavi ışık dalga boyu yüksek olduğu için uzak mesafelerde okunabilme oranı düşük olmaktadır. Bunun yanı sıra uygun mesafede dikkat çekiciliği çok yüksek bir renktir. Pasaj veya mağaza içi gibi iç mekanlarda kullanılmasını faydalı bulmaktayız.
  • Sarı ışık lümen değeri düşük olduğu için direkt güneş altında veya normalden fazla aydınlık olan mekanlarda istenilen faydayı yeterince sağlayamamaktadır.
  • Yeşil ışık teknik olarak bir dezavantajı olmasa da insan gözünün gündüz saatlerinde çokça aşina olduğu bir renk olduğu için kırmızıya oranla dikkat çekiciliği biraz da olsa azalmaktadır.

Tecrübelerimize dayanarak renk seçimi sıralamanızı şu şekide yapmanızı öneririz; KIRMIZI – YEŞİL – BEYAZ – MAVİ – SARI

  • Kayan Yazı LED Tabela ‘da boyut seçimi:

Kayan Yazı LED Tabela hemen hemen her boyutta üretilebildiği için boyut seçimi yaparken öncelikli olarak belirleyici etmen ayırmak istediğiniz bütçedir. Bütçenizi belirledikten sonra yükseklik ve uzunluk seçimine geçmek akıllıca olacaktır.

Tabela boyutlarını seçmeden önce koymak istediğiniz yeri ölçün.

Bütçenizin ve koymak istediğiniz yerin ölçülerinin el verdiği en büyük boyutu almak “satın alma amacınız olan” fark edilme ve dikkat çekme oranını en yüksek seviyeye getirecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus yükseklik yani yukarıdan aşağıya uzunluktur. Bu, tabelanızda yazılabilecek satır sayısının yanı sıra karakter büyüklüğünü de etkileyeceği için okunma mesafesini belirleyen tek etmendir.

  • Kayan Yazı LED Tabela alırken Firma seçimi:

Alacağınız ürün tamamıyla elektronik olduğu için hizmet, güvence ve servisi de beraberinde almanız gerektiğini unutmayın.

Rekabet seviyesinin yüksek olduğu bu sektörde bazı firmalar daha düşük fiyat sunabilmek için malzeme kalitesini düşük tutmakta hatta sağlıklı bir ürün için gereken tüm mazlemeleri kullanmamaktadırlar.

Bu şekilde çalışan firmalar genellikle mantar gibi türeyip kaybolurlar yada bir kaç aylık dönemlerde firma ismini değiştirmeyi adet haline getirmişlerdir. Saldırgan bir satış ve pazarlama amacı olan bu firmalar onlarca farklı isim ve internet sitesiyle karşınıza çıkabilir ve genellikle resmi firma unvanlarını kullanmazlar.

LeoN LED Teknolojileri daima %100 Müşteri Memnuniyetine sahip ve bunu her platformda kanıtlamış TEK LED Tabela firması ve TEK LED Tabela MARKASIDIR.

Bu başarının sırrı üretmiş olduğumuz tabelalarda bulunan en küçük vidadan kullanılan silikona kadar hepsini özenle seçmemiz ve ekip olarak kalite sürekliliğini amaç edinmemizdir.

  • Dikkat etmemiz gereken tabela özellikleri:

* Kasa seçimi:

Piyasada materyal olarak iki farklı led tabela kasası bulunmaktadır.

Birincisi CNC kasa; bu kasa düşük maliyeti ve firmalara üretim kolaylığı sağlaması açısından tercih edilir ve bu etmenler haricinde bir artısı yoktur. CNC kasa sac malzemeden lazer kesim ve büküm ile üretilir. Sac malzeme her ne kadar iyi boyansa da büküm ve kesim yerlerinden paslanmaktadır. Bu da zamanla elektronik pcb zemine sıçramakta ve malzemenin tamamen hurdaya çıkmasına sebep olmaktadır. Ayrıca panelleri tamamen dışarıda bırakan çerçevesiz yapısı sebebiyle hem fiziksel darbelere hemde direkt güneş ışığına karşı korunaksız kalan panel çerçevelerinin ömrü hızla azalmakta ve kısa sürede arıza vermektedir. Ayrıca tek katmanlı yapısı nedeniyle “yerine montaj yapılmak için” kullanılan her vida izolasyonunu kaybetmesine sebep olmaktadır.

İkincisi alüminyum profil kasa; Bu kasa belirli bir çerçeve kalınlığına sahiptir. Bundan dolayı görsel olarak daha kaliteli bir görünüm sağlamasının yanı sıra panel çerçevelerini hem fiziksel darbelere hemde güneş ışığına karşı korumaktadır. Alüminyum paslanmaz bir malzemedir. Üretim esnasında tam izolasyona olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. LeoN LED Teknolojilerinin çift katmanlı özel profilleri sayesinde “yerine montaj yapmak için” kullanılan “bizim gönderdiğimiz” vidalar asla izolasyona zarar veremez.

LeoN LED Teknolojileri tek taraflı tabelalarında arka kapak olarak paslanmaz galvaniz kullanmaktadır. Polikarbon, sac, kompozit panel gibi malzemeler göz önünde bulundurulduğunda daha uzun ömürlü ve dayanıklı bir malzeme yoktur.

Bu makale izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

share post: